top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıT.N.

Özel Dedektif Tutmanız için 5 neden

Güncelleme tarihi: 26 Mar 2018


İnsanlar gerçek bir özel dedektif tutmadan, özel dedektifliğin hizmetlerini sınırlı olarak bilmektedir. Bunun en önemli sebebi de popüler kültürün insanlara çizdiği özel dedektiflik imajıdır. Hatta bir kısım insanlarda özel dedektifliğin bir meslek olarak asırlardır var olduğunu bile bilmiyorlar.

Maalesef, “güvensizlik” hem kişisel hayatlarımızda hem de kurumsal hayatımızda çok yaygın bir durum ve böyle koşullarda özel dedektiflik tam aranılan çözüm ortağıdır. Aşağıda Dünya’da özel dedektif tutulması için en yaygın 5 nedeni sıralayacağız.

1. Öz geçmiş kontrolü:


Şirketlerin özellikle önemli pozisyonlara getireceği insanların öz geçmişlerini araştırmaları özel dedektiflere gelen konulardandır. Şirketler, iş yapacakları veya yatırım yapacakları şirketleri de araştırmak istemektedir. Sonuçta paralarını, saygınlıklarını ve zamanlarını harcayacakları şirketlerin ve insanların öz geçmişlerini daha detaylı bilmek istemeleri çok doğaldır.

Bunu sadece büyük şirketler olarak düşünmeyin, aynı zamanda aileler içinde hayati bir durumdur. Aileler, dadı seçerken de öz geçmiş kontrolüne başvurmaktadır. Çocuklarını emanet edecekleri kişi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak istemektedir.


2. Sigorta dolandırıcılığı:


Sigorta şirketleri ödeme yapmadan önce şüphe duydukları olaylar için özel dedektifler ile beraber çalışmaktadır. Örneğin kaza sonucu oluşan kalıcı hasarlar gibi. Kişiler sigorta şirketlerinden daha fazla para alabilmek için, bu durumu suistimal edebilmektedir. Sigorta şirketleri de özel dedektiflerden yardım alarak gerçekleri araştırmaktadır.3. Kayıp şahıs:


Polis her sene çok sayıda kayıp vakası ile karşılaşmaktadır. Bu sayı oldukça fazla olmasından dolayı her vakaya derinlemesine bir çalışma yapmak oldukça güçtür. Kayıp şahsın aile fertleri daha derinlemesine bir çalışma için özel dedektiflikten yardım almaktadır. Evlatlık alınmış kişilerin biyolojik ailelerini bulmaları da bir diğer özel dedektife başvurma nedenidir.

4. Görevi kötüye kullanma:


Günümüz rekabet yoğun ekonomilerde şirketler birbirlerinden bilgi edinmeye çalışmaktadırlar. Böyle durumlarda şirket içinde çalışanların bu bilgileri verip vermediğinin araştırması için özel dedektifliğe başvurmaktadır. Bu araştırmaya, işe gelmeme, çalışma saatlerinde iş yerinde olmama, hassas bilgilerin paylaşılıp paylaşılmadığı dahildir.5. Boşanma dosyası:


Özellikle boşanma davalarında, velayet davalarında delil olabilecek hassas bilgilere ulaşmak için sıklıkla özel dedektifliğe başvurulmaktadır.


Daha fazla bilgi almak için bizimle bugün iletişim kurabilirsiniz. 0532 201 53 84-0242 410 99 01247 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Aldatan eşler yapıp ettiklerinin sonuçlarından sıyrılmak için aldatma ilişkilerini eşlerinden gizlemeye çalışırlar. Gizlemek için de daha önce yapmadıkları şekilde yalan söylemek dahil farklı davranma

bottom of page